Ten odcinek zrealizowany został w Publicznym Przedszkolu w Czechach. Przedszkolaki opowiadają o swoich ulubionych zabawach w przedszkolu, o zajęciach. Dzieci wiedzą jak powinien się zachowywać przedszkolak, wiedzą, że trzeba być miłym i kulturalnym w stosunku do swoich kolegów, że trzeba się dzielić oraz pomagać innym. Jak zawsze audycję kończy psycholog – Anna Ciach, która w kolejnym odcinku cyklu: „Zbierzesz co posiejesz” opowie o wprowadzaniu zasad w życie małego dziecka, o konsekwencji w ich wdrażaniu i o eliminowaniu złych zachowań dziecka.
W tym odcinku nasz reporter odwiedził Publiczne Przedszkole im. Misia Uszatka mieszczące się przy ul. Jana Pawła II w centrum Sieradza. Dzieci opowiadają jak dobrze jest mieć wielu kolegów i koleżanki, jak fajnie można się bawić w przedszkolu, jakie zabawy są ich ulubionymi. Przedszkolaki uwielbiają również zajęcia plastyczne, malują na szkle, lepią z plasteliny figurki, robią wydzieranki. Pod koniec audycji psycholog – Anna Ciach zaprosi państwa do wysłuchania kolejnej odsłony z cyklu: „Zbierzesz co posiejesz” i doradzi jak dobrze wychować małego człowieka.
W tym odcinku reporter Naszego Radia odwiedził z mikrofonem Publiczne Przedszkole nr 2 im. Krasnala Hałabały w Sieradzu, mieszczące się przy ul.Rycerskiej 1.Dzieci śpiewają piosenki, opowiadają o swoich ulubionych zabawach a także o konkursach w, których biorą udział. W audycji usłyszymy również informacje dotyczącą Regionalnego Centrum Promocji Edukacji Przedszkolnej oraz kilka słów na temat Objazdowego Przedszkola Pokazowego.

Kolejną placówką do której zawitał nasz reporter był Punkt Przedszkolny w Kliczkowie Wielkim mieszczący się przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II. Dzieci z przedszkola opowiadały o poznanym niedawno drzewie dobrych manier a także popisywały się znajomością numerów alarmowych. Pod koniec audycji usłyszymy Annę Ciach – psychologa, która opowie o znaczeniu edukacji przedszkolnej dla rozwoju młodego człowieka.

Kolejna audycja miała miejsce w Publicznym Przedszkolu nr 3 im. Jana Brzechwy w Sieradzu mieszczącego się przy ul. Łokietka 27A. Maluchy, które od najmłodszych lat poznają swojego patrona, deklamują jego wiersze. Opowiadają o tym jak fantastycznie można się bawić na placu zabaw i jak bardzo to lubią. Tradycyjnie, jak co tydzień kilku rad udzieli psycholog Anna Ciach - tym razem doradzi jak rozmawiać z dzieckiem o przedszkolu.
Kolejnym przedszkolem goszczącym naszego reportera jest Publiczne Przedszkole nr 2 "Tęczowa Kraina" w Zduńskiej Woli, mieszczące się przy ul. Getta Żydowskiego 17a. Przedszkolaki opowiadają o tym kim chciałyby zostać w przyszłości, jak im się podobają wszelkiego rodzaju wyjazdy oraz popisują się znajomością języka angielskiego. Pod koniec audycji, tradycyjnie psycholog Anna Ciach opowie o wyborze przedszkola "Czym się kierować by było jak najlepiej naszemu maluchowi".
Tym razem z mikrofonem odwiedziliśmy Publiczne Przedszkole w Burzeninie w powiecie sieradzkim mieszczące się przy Szkole Podstawowej im. ks. kan. Baltazara Pstrokońskiego przy ul. Sieradzkiej 11. Dzieci opowiadają o swoim przedszkolu, o tym jakie odnoszą sukcesy, czego się uczą, w jakich konkursach biorą udział. W tym odcinku usłyszymy również psycholog Annę Ciach mówiącą o tym "Jak poznać kiedy nasza pociecha jest gotowa na pójście do przedszkola".
Kolejnym przedszkolem prezentowanym na antenie Naszego Radia jest Publiczne Przedszkole nr 1 im. Kubusia Puchatka w Sieradzu, mieszczące się w samym sercu miasta przy ul. Plac Wojewódzki 1.Dzieci opowiedzą co sądzą o przedszkolu, co w nim robią, czego się uczą oraz o wizytach najprawdziwszego Kubusia Puchatka. Psycholog Anna Ciach przekaże rodzicom kilka wskazówek dotyczących wychowania.
Tym razem zawitaliśmy do Publicznego Przedszkola w Zapolicach, które mieści się przy ul. Słonecznej 1.Dzieci opowiedzą o zabawach w przedszkolu, zaśpiewają piosenkę, nauczą nasz ego reportera zabawy „Jaka krowa daje mleko”, powiedzą o swoim placu zabaw gdzie figlom i harcom nie ma końca. Przedszkolaki także popisują się językiem niemieckim, którego uczą się w przedszkolu. Pod koniec audycji usłyszymy psycholog Annę Ciach, która tym razem zajęła się sprawami związanymi z wychowaniem naszej pociechy.